Masaż twarzy Kobido

Dzień I

* część teoretyczna
1. Historia i filozofia masażu japońskiego
2. Anatomia i fizjologia skóry
3. Przeciwwskazania do zabiegu
4. Formularz zgody na zabieg
5. Wywiad z klientem
6. Prawidłowe wyposażenie stanowiska pracy
7. Omówienie zasad wykonania masażu KOBIDO
* część praktyczna
1. Prezentacja wykonania masażu KOBIDO na modelce
2. Praktyczne

wiczenia poszczególnych etapów masażu pod okiem instruktora
– aktywacja skóry
– drenaż limfatyczny tkanek szyi i twarzy
– lifting
– akupresura twarzy

Dzień II

*część teoretyczna
1. Omówienie I dnia szkolenia
2. Efekty stosowania masażu KOBIDO
* część praktyczna
1. Praktyczne

ćwiczenia wykonania masażu pod okiem instruktora
2. Samodzielne wykonanie masażu KOBIDO
Szkolenie prowadzone przez fizjoterapeutę i masażystę, któremu nie są obce mięśnie twarzy

 

Przemysław Śliwiński

Naukę fizjoterapii rozpocząłem w we wrześniu 2012 r. w jednej z Warszawskich szkół Wyższych w trybie niestacjonarnym. Jako, że nauka odbywała się tylko w weekendy i zajęcia szkolne miały niewiele wspólnego z faktyczną praktyką zawodową to wiele godzin poświęciłem na samodzielne kształcenie się. Nie mogę jednak nie wspomnieć o praktykach zawodowych i obowiązkowym elemencie zaliczenia studiów, które wniosły do mojego warsztatu pracy wiele dobrego. Odbywałem je między innymi w szpitalach takich jak Instytut Matki i Dziecka w Warszawie w Zakładzie Usprawniania Leczniczego oraz w Klinice Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka, Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie oraz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. Prof. Adama Grucy w Otwocku. Najlepiej jednak wspominam praktyki odbyte w prywatnym gabinecie fizjoterapii PROFMED w Legionowie, które odbyłem częściowo w toku studiów licencjackich jak i później w toku studiów magisterskich. Niedługo po zakończeniu studiów licencjackich rozpocząłem pracę w Studio Body Evolution w Legionowie, co zmotywowało mnie do rozpoczęcia studiów magisterskich r. w Mazowieckiej Uczelni Medycznej w Warszawie.

W międzyczasie odbyłem szkolenia z terapii dysbalansu kręgosłupa , masażu tkanek głębokich w ujęciu klinicznym , masażu bańką chińską i masażu modelującego Confer Shape , Japońskiego masażu twarzy Kobido oraz terapii manualnej i igłoterapii w ujęciu klinicznym, 3 moduły: I 10-12.07.2020, II 14-16.09.2020, III 19-21.10.2020

Prywatnie uwielbiam kawę pod każdą postacią , czytam literaturę od fantastyki po powieści historyczne i jeśli tylko to możliwe spędzam czas na świeżym powietrzu, ze swoim psem Klasykiem.

Uwielbiam zwierzęta, mam psa, kota, królika oraz kanarka.