Franczyza jako sposób na własny biznes

własna firma - jak założyć

Franczyza to wypracowany przez lata system powiązań między partnerami biznesowymi, który przy odpowiedniej chęci do współpracy, zbliżonych celach i wizjach może pozwolić nam na szybkie osiągnięcie sukcesu.

Własna firma – jak zacząć?

Dla wielu z nas niespełnionym marzeniem jest własna firma. Tworzenie własnego modelu, który będzie pracował na nas i nasze potrzeby. Jednym z rozwiązań, które może nas wspomóc na ścieżce przedsiębiorczości, jest właśnie franczyza. W telegraficznym skrócie otrzymujemy w tym systemie pomoc, know how, komplet technik sprzedaży i prawo do używania nazwy od większego podmiotu, co w znacznym stopniu ułatwia nam prowadzenie biznesu na samym starcie. Prowadzenie działalności pod szyldem większego i bardziej doświadczonego partnera biznesowego pozwala nam na uniknięcie częstych wpadek, cechujących początkujących przedsiębiorców oraz wykorzystanie produktu, który już osiągnął sukces na rynku.

Pomoc w prowadzeniu swojej firmy

Główną zaletą franczyzy jest więc wykorzystanie znanej marki, która jest rozpoznawalna dla klientów i na samym starcie zapewni nam przewagę nad lokalną konkurencją. Pozwala nam to też na dużo oszczędności, gdyż siłą rzeczy korzystamy ze wszelkich akcji marketingowych przeprowadzanych przez naszego większego partnera. W ramach umowy możemy skorzystać nie tylko z rozpoznawalnego logo, ale liczyć też na szkolenie, pomoc w zakresie doboru lokalizacji czy asortymentu. Nie zostaniemy sami przy kontrolach i przejdziemy szkolenie w zakresie księgowości, a nawet rekrutacji pracowników. Co w oczywisty sposób oznacza kolejne oszczędności. Dodatkowo zyskamy już na starcie lepsze warunki współpracy ze wszelkimi dostawcami i kontrahentami, z którymi współpracuje dana marka. Bycie w rodzinie franczyzobiorców pozwala nam też na korzystanie z wynegocjowanych korzystniejszych warunków od dostawców.

Prosta współpraca

Oczywiście ten model biznesowy opłaca się też franczyzodawcy. Rozwija on w ten sposób swoją markę i znacząco zwiększa kanały dystrybucyjne. Dzięki temu powiększa rynek i jednocześnie ogranicza pole działania dla konkurencji. Dzięki dzieleniu się nie musi samodzielnie zarządzać zwiększającą się liczbą placówek, co oznacza oszczędności na administracji.

Jeżeli chcesz otworzyć swoje własne studio modelowania sylwetki, zapraszamy do kontaktu z nami. Odpowiemy na wszystkie pytania!

własna firma - jak założyć